Sõnaraamat
A
Article (artikkel)
Artikkel nagu ajalehes. Omamoodi eriline artikkel on järg, mis õigupoolest ei ole artikkel, vaid tavaline e-mail.
C
Canceling (tühistamine)
Omaenda artikli kustutamine uudisteserverilt. Uudistelugeja genereerib spetsiaalse juhtteate, mis annab serverile korralduse artikkel kustutada.
Crossposting (ristpostitus)
Artikli postitamine mitmesse uudistegruppi. Seda peetakse enamasti halvaks kombeks, sest see häirib uudistegruppide teemapõhiseid seoseid.
E
Expire (aegumine)
Artikleid ei saa juba kõvaketta ruumi piirangute tõttu igavesti hoida. Seepärast on enamikul arvutitel olemas programm expire. See lubab kustutada kõik artiklid, mis on vanemad kui määratud arv päevi. &knode; pakub mõistagi samuti sellist võimalust.
F
FAQ
KKK on lühend, mis tähendab Korduma Kippuvad Küsimused
(inglise keeles Frequently Asked Questions ehk FAQ).
Followup (järg)
Artikkel, mis on kirjutatud vastusena mingile teisele artiklile.
G
GNKSA
GNKSA kujutab endast omamoodi uudistelugeja kvaliteedimärki. Selle kohta leiab täpsemat infot aadressilt http://www.gnksa.org.
H
K
Killfile (tapafail)
Uudistelugeja võimalus varjata konkreetse saatja või sisuga artikleid.
M
Message-ID (artikli ID)
Artikli ID on märge, mis võimaldab uudisteserveril artikli üheselt tuvastada. Artikli ID ei tohi kogu Usenetis esineda uuesti umbes kahe aasta jooksul. Vigane või topeltesinev artikli ID võib tekitada artikleid edastades probleeme ja isegi varasemaid artikleid üle kirjutada.
N
Newbie (uustulnukas)
Keegi, kes on kuskil uus, kogenematu. Useneti puhul tähendab kedagi, kes on uudistegrupi või üldse Usenetiga alles liitunud.
Newsgroup (uudistegrupp)
Omamoodi teadetetahvel Usenetis konkreetse teema või teemarühmaga. See on koht, kuhu saadetakse ehk postitatakse artiklid.
Newsreader (uudistelugeja)
Rakendus uudiste lugemiseks ja kirjutamiseks.
NNTP
Võrgu-uudiste transpordiprotokoll ehk protokoll, mis määratleb, kuidas levitatakse Usenetis artikleid.
P
Port
Omamoodi aadress, millel rakendus jälgib andmete liikumist ja ühendusi teiste arvutitega. Standardport uudistelugeja ja uudistelugeja vaheliseks ühenduseks on 119.
PGP-Signature (PGP signatuur)
Digitaalne allkiri. Seda saab kasutada kontrollimaks, ega dokumenti ei ole muudetud pärast signatuuri andmist või kas ikka on tegemist autori originaaltekstiga.
Posting (postitus)
Artikkel, mis on saadetud Usenetti või iseendale. Uudistegruppi artiklit saates tegeldaksegi postitamisega
.
Q
Quoting (tsiteerimine)
See tähendab artikli tsiteerimist, millele vastatakse. Algupärast artiklit tsiteerides saab teha selgemaks, millisele lõigule sinu tekst osutab.
R
Reply (vastus)
Vastus on vastus artikli autorile meili teel.
S
Scoring (hindamine)
See tähendab artikli või lõime hindamist.
Signature (signatuur)
Signatuur on autori isiklik allkiri, mis on lisatud artikli tavalisele sisule. See on omamoodi visiitkaart, sisaldades sageli e-posti aadressi, kodulehekülje URL-i või muid isiklikke andmeid. Signatuur ei tohiks olla pikem kui neli rida. Signatuuri ei tohiks segi ajada PGP signatuuriga.
Supersede (asendamine)
See tähendab olemasoleva artikli ülekirjutamist. Uudistelugeja genereerib erilise artikli, mille päises on juhtsõnum, mis annab uudisteserverile korralduse kirjutada olemasolev artikkel käesolevaga üle.